Her Evde Yapılabilen Kolay Butik Pastalar!

Her Evde Yapılabilen Kolay Butik Pastalar!

Butik pastalar son dönemde artan ve görüntüsü ile lezzeti ile beraber yapılan harika pastalardır. Tamamı kişiye özeldir ve en küçük ayrıntısına kadar özenle tasarlanarak benzersiz bir lezzet haline gelmektedir. Hayal gücün sınırlarına doğru yolculuğa çıkarak her türlü çeşitlikteki lezzete uygulanabilmektedir. Butik cupcakeler, çikolatalar, ekler gibi birçok lezzete bunu görmek mümkün ve aynı zamanda boş zamanda pek çok kişinin satın aldığı veya evde kendi başına yapabileceğiniz bu pastalar hakkında detaylı bilgiye sahip olarak mükemmel bir lezzet yaratabilirsiniz. Butik pastaları birçok kutlamada kullanılabilir ve göz kamaştıran butik pastalar ile insanları şaşırtabilirsiniz.

Butik pastacılık ayrıntılarıyla, renkleriyle tamamen size özel pasta çeşidi denilebilir, üzerindeki süs detaylarından, baskı modellerinden, şeker hamurundan, meyvelerine kadar tamamen sizin zevk ve beklentilerinizi karşılamaktadır. Bu özel pastaları yapabilmek için eğitim almanıza gerek yok. Sadece biraz hayal gücünüz ile Sihirli Durak ürünlerinden kullanarak  evde butik pastanızı yapabilirsiniz.

Pastalarınızı Daha Lezzetli ve Renkli Yapacak Öneriler

Pastalarınızın dışı kadar içi de büyük bir önem taşıyor. Davetkar krema aromaları, keki bolca kakaolu, harika kokulu ve meyvelerle yüceltilmiş pastayı çay veya kahve eşliğinde tüketirken misafirlerinizin de bu harika anları yaşamasını istemez misiniz?

 • Hemen mutfağınıza yönelerek butik pastacıları kıskandıracak derecede pastalar yapmaya başlayın. Bunun için pasta malzemeleri ve sınırsız hayal gücü gerekiyor.
 • Lolipoplar, jelibonlar, şekilli çikolatalar, kurabiyeler ile pastanızı birleştirebilir harika şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.
 • Yenilebilen çiçekler, bal, mısır gevreği gibi farklı kombinasyonlarla pastanız güzelleşebilir.
 • Daha birçok yenilebilen malzemeler ile pastalarınızı süslerken kullanabilirsiniz. Ayrıca sadece süs niyetine değil bunları kremaya, şeker hamuru üzerine ve kekin içerisine de kullanabilirsiniz.

Butik Pastalar Nasıl Yapılır?

Butik pastalar harika görüntüsü ile beraber emek ve zaman isteyen bir iştir, fakat lezzeti ve görüntüsü ile görenleri tamamen büyüler, doğru süsleme teknikleri ile beraber yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

 1. Harika kokulu pandispanyalar

Çikolata kokulu veya meyve kokulu bir pandispanya yapın. Butik pasta yapımı sırasında kullanacağınız pasta malzemeleri dışında süsleme malzemeleri büyük bir önem taşır. Lezzetli bir pasta hazırlama aşamasından sonra pek çok teknikle pastalarınızı süsleyebilir ve harika tatlar verebilirsiniz.

 1. Enfes Kekler

Pastanızın temelini oluşturacak ve lezzetini verecek kek bölümüdür. Şeker hamurunuzu kek etrafına sararsınız ve yapmak istediğiniz baskıyı veya modeli şeker hamuru üzerine yaparsınız. Şeker hamurunu ister evinizde isterseniz de hazır bir şekilde kullanabilirsiniz.

 1. Renkli Kremalar

Pastanızın üzerine yapacağınız kremalar ile harika görüntüler elde edebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kremaları krema dökme aparatı ile şekiller oluşturmaya başlayabilirsiniz. İsterseniz krema içine dökülen gıda boyaları veya doğal meyvelerden yapılmış boyalar ile renklendirebilirsiniz. Ayrıca kremaların içine meyve parçacıkları, oreo parçaları gibi birçok şeylerle süsleyerek mükemmel kremalar elde edebilirsiniz.

 1. Süslemeye başlayabilirsiniz

İşin en keyifli kısmı olan ve lezzetli bir pasta oluşturduktan sonraki kısım süslemeler! Kendinize bir konsept belirleyin ve pastanızı dilediğinizce süslemeye koyulun. Şeker hamurları ile figürler oluşturabilir, sihirli durak stencil çeşitleri ile pastanızın üzerine sınırsız desenler oluşturabilirsiniz. Üstelik stencil, evde herkesin yapabileceği ve kolay bir süsleme aparatı olan sınırsız desenlerden oluşan bir butik pastacılık süslemesidir. Pasta süslemenin özü bu aşamada bir parça yaratıcılığınızı konuşturmaktır. Hayal dünyanızı çalıştırmalısınız.

Şeker Hamuru ve Sınırsız Hayal Gücü ile Pasta Tüyoları

Şeker hamuru bir butik pasta süslemesinde olmazsa olmazlardan ve ayrıca içerisindeki kullanılan malzemeler tamamen yenilebilir. Şeker hamurları oldukça esnektir aynı zamanda sınırsız renk seçenekleri ile beraber şeker hamurunuzu kullanabilirsiniz.

 • Şeker hamuru renklendirmek için şeker hamuru hazırlarken içerisine gıda boyası karıştırarak istediğiniz renklerde elde edebilirsiniz.
 • Şeker hamuru kalıpları ile çok çeşitli tasarımları yapabilme şansınız vardır. Ayrıca hiçbir el becerisine ihtiyacınız olmayacaktır.
 • Pasta süsleme fırçaları ile pastalarınızı boyayabilir veya üzerine şekiller çizebilirsiniz. Tabi biz size stencil baskı ile boyamayı daha çok öneriyoruz.

Stencil Süsleme ile Pastalarınızda Mükemmel Tasarımlar Yapın

Stencil kalıplar, harika pastaları süslemede mükemmel bir pratiktik sağlar. Tek yapmanız gerekenler size uygun bir deseni seçerek şeker hamuru üzerine baskı yapmak. Yurt dışında oldukça yaygın olan bu teknik birçok şeklin sadece gıda boyası ile yüzeye uygulanabilmesi için tasarlanmıştır. Tekrar tekrar pastalarınıza desenler verebileceğiniz stencil baskı ile birçok kez baskı yapabilir ve pastalarınıza tamamen başka bir lezzet katarsınız.

Stencil ile Butik Pasta Süslemesi Nasıl Yapılır?

Stencil uygulamaları için harika desenleri pastanızın lezzeti ile birleştirebilirsiniz. Bu harika icat sayesinde süslemeye yatkın olmayanlar pastalarını süsleyebilirler ve evde butik pastacılık yapabilirsiniz. Stencil süslemesinde dikkat etmeniz gerekenler;

 • Mükemmel bir stencil şablonu seçmek tamamen keyfinize bağlıdır, belirli bir konseptiniz varsa konsepte göre desenler seçebilirsiniz. Tabi şablonu şeker hamuruna yapıştırmak gerekir ve desen uygulamasında şablonu kaydırmamaya özen göstermelisiniz.
 • Yapışkan olan şablon desenleri de mevcuttur ve bu sayede deseniniz uygulama sırasında kaymaz.
 • Şablonu uyguladıktan sonra şablon ile uygulama yapmaya devam etmek istiyorsanız boyaması biten kısma desenler uç uca gelecek şekilde tekrar yapıştırmanız gerekir.
 • Desenlerin arasında kesinti olmaması ve kayma olmamasına özen göstermelisiniz.

Desenlerinizi uyguladıktan sonra, pastanızın üzerinde yarattığınız harika görüntüye şahit olacaksınız. Doğum günlerinde, nişanlarda, özel günlerde yapılan bu pasta süslemesi ile tamamen profesyonel gözükeceksiniz. Piyasada bulunan stencil baskılar ile çok fazla sabır ve uğraş gerektirmeden pastalarınızı süslemek işte bu kadar kolay!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir